bwg - en to da translation catalogue (37 entries)

en:  item(s)
da: vare (r)

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Last
da: Sidste

en: Go to the first page
da: Gå til første side

en: Go to the previous page
da: Gå til den forrige side.

en: of
da: af

en: Go to the next page
da: Gå til næste side

en: Go to the last page
da: Gå til sidste side

en: Search
da: Søg

en: Order by:
da: Sorter efter

en: Default
da: Standard

en: Filename
da: Filnavn

en: Size
da: størrelse

en: Random
da: Tilfældig

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
da: Der er ikke valgt tema eller temaet blev slettet

en: There is no album selected or the album was deleted.
da:  Der er ikke valgt album eller albummet blev slettet

en: There are no images in this gallery.
da: Der er ingen billeder i dette galleri.

en: Album is empty.
da: Album er tom.

en: There are no images matching your search.
da: Der er ingen billeder matcher din søgning.

en: Gallery is empty.
da: Gallery er tom.

en: Play
da: Afspil

en: More
da: Mere

en: Hide
da: Skjul

en: The image has been deleted.
da: Billedet er blevet slettet.

en: Maximize
da: Maksimer

en: Show info
da: Vis info

en: Open image in original size.
da: Åbn billede i original størrelse

en: Download original image
da: Download originalbilledet

en: Show Comments
da: Vis kommentarer

en: Hide Comments
da: Skjul kommentarer

en: Hide info
da: Skjul

en: Restore
da: Gendan

en: Exit Fullscreen
da: Afslut fuldskærm

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
da: Der er ikke valgt galleri eller galleriet blev slettet.

en: field is required.
da: felt er påkrævet.

en: This is not a valid email address.
da: Dette er ikke en gyldig e-mail-adresse.
